KRYBAR patronem Szkoły Podstawowej Nr 41

12 czerwca 2018r. w szkole odbyła się uroczystość zmiany imienia szkoły podstawowej. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta m.st. Warszawy szkoła otrzymała imię Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar”. Na uroczystość przybyli patroni naszej szkoły – Żołnierze „Krybara’: panie Lucyna Buraczewska – Stadnicka i Halina Koseska oraz panowie Jerzy Gaździcki, Wiesław Gniazdowski, Ryszard Stawierej, Andrzej Tomaszewski i Edward Żółciński oraz władze Dzielnicy Śródmieście z burmistrzem p. Krzysztofem Czubaszkiem na czele.
Wzruszające chwile miały miejsce podczas części artystycznej, w której uczniowie przedstawili w sposób perfekcyjny scenki z życia naszych Patronów, począwszy od czerwca 1939r a skończywszy na roku 1945. Finałem uroczystości było wykonanie pieśni „Warszawskie dzieci” przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.