„JA TO POTRAFIĘ!” – Konkurs wiedzy

          Każdy z nas ma potrzebę sukcesu. Dla każdego poczucie sukcesu jest jak wiatr wiejący w żagle – zachęca do dalszego trudu i uskrzydla. 24 maja odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy dla uczniów z trudnościami w uczeniu się. W szranki stanęli uczniowie wyższych klas Szkoły Podstawowej  oraz II i III Gimnazjum.

Z wielkimi emocjami uczestnicy przystąpili do wypełniania arkuszy testowych, przygotowanych przez pedagogów pracujących w szkole. Konkurs sprawdzał wiedzę humanistyczną, umiejętności uczestników z zakresu interpretacji tekstów literackich oraz układania krótkich wypowiedzi pisemnych. Część matematyczno-przyrodnicza sprawdzała wiedzę i  umiejętności praktyczne, bardzo  potrzebne w życiu codziennym, ważne, by zdrowo i bezpiecznie żyć. Najważniejsze było jednak przekonanie, że nikt w konkursie nie przegrywa. Już sam fakt przystąpienia do niego był przez organizatorów doceniany.  Na uroczystym apelu, 14 czerwca 2018 r. laureatom zostały wręczone książkowe nagrody. Poziom uczestników konkursu był bardzo wyrównany.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce – ex aequo Zuzanna Kowal, Mika Kijewicz i Leonard Ilski

II miejsce – ex aequo Filip Siemienas i Kamil Szalecki

III miejsce – ex aequo Antoni Nowakowski i Julia Brynczka

 

Wyróżnienia otrzymali:

– Zuzanna Kisielnicka,

– Michalina Turska,

– Mateusz Kowal,

– Marcin Damentko,

– Grzegorz Tokaj,

– Arkadiusz Dryk,

– Jakub Wojtkiewicz,

– Kamil Borecki,

– Mirosław Kiciński,

– Jan Twardy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym z niektórymi osobami spotkamy się ponownie, a chętnych będzie jeszcze więcej!

Warto spróbować jak smakuje sukces!

 

Przygotowały:

Pacuska
Samoraj

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.